Pasaulyje yra daugybė milijonų žmonių be vieno, kelių ar net visų dantų. Negalint laisvai šypsotis ar net kramtyti, gyvenimas pasidaro gerokai nepatogesnis. Netekus kelių ar visų dantų, prasideda ir kiti neigiami procesai – ima nykti mažiau naudojamas žandikaulio kaulas, dėl ko keičiasi sukandimas bei krypsta šalia esantys dantys. Dėl to prarastų dantų atstatymas, kitaip tariant, dantu protezavimas klaipeda, yra būtinas.
Moderniausias ir nediskutuojamai geriausias būdas atkurti prarastus dantis – dantų implantai. Deja, šis būdas ir brangesnis už kitus, todėl neretai pacientai renkasi pigesnes alternatyvas. Viena iš jų – dantų tiltai. Protezuojant šiuo būdu, būtina turėti du stiprius atraminius dantis iš abiejų šonų tarp netektų dantų tarpo. Tie dantys bus nušlifuojami ir apmaunami vainikėliais, o prarastųjų dantų vietoje gaminami dirbtiniai dantys, kurie uždarys tarpą, esantį tarp nušlifuotųjų dantų. Taip bus sujungti dantys į vieną visumą – tiltą. Nors, kaip jau minėjome, vienas iš dantų tilto privalumų – mažesnė kaina, tačiau yra ir trūkumų. Visų pirma, kadangi reikia nušlifuoti gretimus dantis, taip yra pažeidžiamas šių sveikų dantų emalis. Per didelė atraminių dantų apkrova sutrumpina ir jų gyvavimo laiką. Be to, kaulas po tiltu pamažu nyksta, nes žandikaulis negaudamas apkrovimo pradeda tirpti.
Pasirinkus implantaciją, ant implanto formuojamas dantų vainikėlis ir jam nereikia gretimų dantų atramos. Tokiu būdu netraumuojami šalia esantys sveiki dantys, nereikia šlifuoti gretimų dantų. Šiandien pacientai gali rinktis nuo plastikinių protezų, metalo keramikos iki ypač estetiškų bemetalės keramikos protezų, patenkinsiančių net išrankiausių pacientų poreikius. Tokie protezai vizualiai niekuo nesiskiria nuo tikrų dantų bei taip pat nenusileidžia tvirtumu.
Vis dar pasitaiko, kad esant sveikatos ar anatominiams apribojimams burnos ertmėje protezuojama išimamais dantų protezais, nors jie dažniausiai naudojami kaip kosmetiniai išimami protezai, populiariausia tarp vyresnio amžiaus žmonių. Tokie protezai gaminami taip, kad atrodytų kaip natūralūs dantys – taip pat nesiskiria nei spalva, nei dydis, nei forma, o ir geras kramtymas pasidaro vėl įmanomas.