Baimės – iš kur jos atsiranda, ir kaip jas įveikti

Kartais ir psichiatre Stankeviciene susiduria su žmonėmis, kurie patiria baimes ir dėl to kreipiasi pagalbos. Kreipiamasi dėl baimių ir į psichiatrus, ir į psichologus, ir į kunigus, ir net į burtininkus. Deja, baimės gali būti kartais tikrai tokios stiprios, kad žmogus pats su jomis nesusidoroja… Iš kur jos atsiranda, ir ką daryti.

Ieškoti baimės priežasčių

Profesionalus psichiatrasTaigi, visų pirma, jeigu kankina baimės, tuomet reikia ieškoti jų priežasčių. Galite tą daryti patys, kaskart, išsigandę, pradėti galvoti, kodėl aš to bijau. Tarkime, daug kas bijo pelių. Klausti savęs, kodėl aš jos bijau, ką ji man gali padaryti? Ar ką ji man primena? Gal mano mama bijojo pelių ir dėl to tai mane irgi privertė bijoti? Kodėl aš bijau viešai kažko paklausti per renginį? Gal kartą pirmoje klasėje aš kažko paklausiau mokytojos ir iš manęs pasišaipė? Ieškokite priežasčių. Kai kuriais atvejais, jūs greitai suprasite, kas iš tiesų yra ne taip. Kitais atvejais, jūs tų atsakymų neturėsite. Visais atvejais, jums reikės išmokti susidoroti su savo baime.

Kreiptis pagalbos

Iš dalies, patys atsakymai, kodėl jūs bijote, jau padeda labai daug ką nugalėti. Tačiau tada, kai atsakymo žinojimas nepadeda, arba kai to atsakymo net nežinote, reikia tiesiog mokytis valdyti tą baimę. Jūs galite ieškoti literatūros apie baimių valdymą, ir tai jums padės. Taip pat galite kreiptis pas psichologus, psichiatrus, ir šie jums suteiks pagalbą, tuomet žinosite, ką daryti su savo baimėmis. Visais atvejais, jeigu jau tai skaitote, reiškia ieškote sau pagalbos, o tai yra žingsnis link pokyčių ir už tai galima jus pasveikinti. Baimes atpažįstame iš panikos priepuolių, tam tikro pasimetimo ir nežinojimo ką daryti, galimos isterijos ar neadekvačių veiksmų, nuolatinio pasąmoninio vengimo tokių aplinkybių, kuriose gali pasireikšti tos baimės.

Baimių priežastys

  • Priežastis: įgytos traumos. Tai gali būti kažkas, kas jums atsitiko vaikystėje, paauglystėje, ir kas jus labai paveikė, išgąsdino. Nuo to laiko, nors viskas ir pasikeitė, bet jūs vis dar bijote to paties dalyko.
  • Priežastis: paveldėtos traumos. Kitaip tariant, tai evoliucijos mums padovanotos baimės, dar jas vadiname ir instinktais, padedančiais mums išgyventi. Tai gali būti baimė aukščio, baimė judėjimo, baimė ėjimo į tamsą, baimė tam tikrų roplių, vabzdžių.
  • Priežastis: kitų žmonių suformuotos baimės. Jos gali atsirasti tiesiog dėl tam tikrų visuomenės normų ir savo pasitikėjimo savimi nebuvimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *